Asiakkaamme ja asiakkaidemme tyytyväisyys on meille arvokkainta,
joten tuottamiemme tuotteiden ja palveluiden laatutaso on meille tärkeintä.

Tiimi

Soficta on voimakkaasti kasvava innovatiivinen suomalainen ohjelmistokehitystalo,joka haluaa vastata asiakkaidensa tarpeisiin korkealla ammattitaidollaan, luotettavuudellaan ja asiakaslähtöisyydellään.

Toimitusjohtaja
Sami Metsänperä

+358 50 483 6142
sami.metsanpera@soficta.fi

Ohjelmisto­ratkaisut
Jani Härkönen

+358 50 387 5135
jani.harkonen@soficta.fi

Ohjelmisto­asiantuntija
Toni Sillanpää

+358 40 520 1850
toni.sillanpaa@soficta.fi

Ohjelmisto­arkkitehti
Antti Takko

+358 50 482 1113
antti.takko@soficta.fi

Ohjelmisto­arkkitehti
Ville Eskelinen

+358 40 049 1616
ville.eskelinen@soficta.fi

Liiketoiminnan kehittäjä
Timo Rannikko

+358 40 579 5218
timo.rannikko@soficta.fi

Projektipäällikkö
Ville Koskinen

+358 50 4867 260
ville.koskinen@soficta.fi

Projektipäällikkö
Elina Manner

+358 40 525 0772
elina.manner@soficta.fi

International Relationships
Irene Tsai

+358 50 591 5617

Ohjelmisto­­suunnittelija
Ilmo Andersson

ilmo.andersson@soficta.fi

Ohjelmisto­­suunnittelija
Samuli Lindgren

samuli.lindgren@soficta.fi

Graafinen suunnittelija
Jorma Luukkala

+358 50 356 6497
jorma.luukkala@soficta.fi